ARMA Firma Inżynierska sp.j.
O nas
Oferty
Realizacje
Kontakt
Oferta -> Farby ogniochronne
KUP           STRONA PRODUCENTA


Wieloletnie doświadczenie oraz specjalistyczna wiedza umożliwiły także firmie Hempel (oferta dostępna jest na rynku już od 1915 roku) stworzenie własnych produktów ogniochronnych. Skuteczność ochrony przeciwpożarowej powłoki testowana jest w specjalnym centrum badawczo-rozwojowym, przez okres do dwóch godzin w trudnych warunkach pożaru, gdy temperatura przekracza 1000°C. Wpływ czynników pogodowych bada się np. cyklicznie poddając powłoki działaniu ekstremalnych temperatur od -20°C do +70°C, w warunkach, gdy wilgotność względna sięga nawet 95 % (+/-5 %).

Najnowsza linia produktów firmy nosi nazwę HEMPACORE. Przeznaczona jest do ochrony przeciwpożarowej obiektów budownictwa lądowego. Produkty HEMPACORE zostały stworzone, aby zapewnić łatwo i możliwie jak najbardziej wydajną aplikacje, zarówno w miejscu realizacji projektu, jak i w zakładach, w których powstają elementy konstrukcji. HEMPACORE ONE 43600 jest jednoskładnikową, rozpuszczalnikową ogniochronną farbą akrylową, którą aplikuje się jako cienką powłokę. Produkt charakteryzuje się wysoką zawartością części stałych, niską zawartością LZO oraz dobrymi właściwościami aplikacyjnymi. Służy przede wszystkim do ochrony przeciwpożarowej stali konstrukcyjnej wykorzystywanej do budowy hal przemysłowych, stadionów, portów lotniczych, supermarketów itp. Gwarantuje skuteczną ochronę przeciwogniową belek, kolumn oraz profili otwartych wykonanych ze stali konstrukcyjnej przez pierwsze 120 minut pożaru celulozowego. Farbę można z powodzeniem stosować wewnątrz bez farby nawierzchniowej (mała kategoria korozyjności), jak i na zewnątrz w warunkach oddziaływania czynników środowiska – wówczas używamy go wraz z odpowiednią powłoką nawierzchniową. Główne cechy to m.in.: 75 % zawartość części stałych, jednorazowa aplikacja powłoki o DTF do 1500 mikronów oraz możliwość aplikacji powłoki o małej grubości dzięki zastosowaniu surowców zwiększających odporność produktu. Jej korzyści to: krótszy całkowity czas procesu malowania, łatwiejszy i bardziej elastyczny proces aplikacji oraz mniejsza grubość powłoki obniżająca koszty projektu.

Podobne zastosowanie, jak i możliwości ochrony oferuje inny z produktów firmy - HEMPACORE ONE FD 43601. Szybkoschnąca farba przy jednorazowej aplikacji tworzy powłokę o grubości do 1100 mikronów i została zaprojektowana z myślą o zwiększeniu wydajności produktu. Krótki czas schnięcia umożliwia aplikację przy niskich temperaturach oraz optymalizację procesu w warunkach warsztatowych. HEMPACORE ONE FD 43601 w bardzo krótkim okresie czasu tworzy powłokę umożliwiającą transport elementów stalowych wkrótce po zakończeniu procesu aplikacji. Umożliwia optymalizację prac oraz gwarantuje oszczędności czasowe zarówno w przypadku aplikacji jednej, jak i dwóch warstw.