ARMA Firma Inżynierska sp.j.
O nas
Oferty
Realizacje
Kontakt
Oferta -> Hydroizolacje Dachów -> EPDM
PRODUKTY     DO POBRANIA     KONTAKT

Produkt RESITRIX jest membraną hydroizolacyjną na bazie EPDM firmy Carlisle (dawniej „PHOENIX”). Materiał ten może być stosowany do wszystkich rodzajów uszczelnień i izolacji dachów płaskich, balkonów, tarasów, dylatacji itd.

RESITRIX to połączenie kauczuku, zbrojonego wewnątrz siatką z włókna szklanego (górna warstwa) i bitumów modyfikowanych SBS (warstwa spodnia). Dzięki temu mocowanie do różnych podłoży i łączenie tego materiału pomiędzy sobą, przy użyciu gorącego powietrza, jest bardzo prostą i bezpieczną technologią.

Kauczuk ma doskonałe parametry rozciągania i jest odporny na skoki (różnice) temperatury. RESITRIX, nawet po 25 latach od ułożenia na dachu, jest rozciągalny do prawie 500%. Membranę z EPDM można kleić, układać luźno pod balastem lub mocować mechanicznie do podłoża. Wersje samoprzylepne SKP i SKW gwarantują szybkie i trwałe uszczelnienia. Poszczególne warstwy RESITRIX łączone są ze sobą gorącym powietrzem – bez konieczności stosowania kształtek, blach foliowanych czy innych dodatkowych produktów. Technologia zgrzewania, bez użycia otwartego ognia lub klejów, daje gwarancję wykonania pewnego połączenia i zachowania bezpieczeństwa pożarowego na budowie. Hydroizolacje pokryć dachowych z EPDM pozostają trwałe elastyczne i nie wymagają żadnej dodatkowej ochrony powierzchni zewnętrznej oraz są odporne na działanie nawet najbardziej szkodliwych środków chemicznych i zanieczyszczających.

RESITRIX EPDM można zgrzewać, oprócz PVC, prawie ze wszystkimi innymi materiałami. Ta zaleta umożliwia jego zastosowanie nie tylko w nowym budownictwie, ale również przy renowacjach starych i często skomplikowanych dachów.

Sposoby układania (mocowania do podłoża):
- samoprzylepnie punktowo
- samoprzylepnie całopowierzchniowo
- sklejanie klejem poliuretanowym
- układanie z zamocowaniem mechanicznym
- układanie pod balastem
- przylepianie bitumen na gorąco.

RESITRIX jest uniwersalnym produktem do uszczelnień i hydroizolacji na wszystkie rodzaje dachów płaskich ze względu na swoje właściwości. Cechuje go m.in.:
- odporność na promieniowanie UV
- możliwość układania w temperaturach do -10*C
- łączenie ze wszystkimi rodzajami podłoża w dowolnych technologiach
- możliwość stosowania do uszczelnienia koryt, dylatacji, metali.

RESITRIX SKW (przeciwkorzenny) spełnia wymagania europejskich wytycznych układania dachów zielonych FLL, dachów płaskich oraz wytycznych stowarzyszenia DAFA. Dzięki temu jest jedną z niewielu hydroizolacji jednowarstwowych, która spełnia dwa wymagania: całopowierzchniowe zgrzanie lub sklejenie z podłożem